ZAOSZCZĘDŹ PIENIĄDZE!

Dofinansowanie z NFZ oraz PFRON pomoże ci zaoszczędzić kilka tysięcy złotych

Jednym z ważniejszych aspektów dofinansowania  jest możliwość otrzymania go z dwóch źródeł tj.  Narodowy fundusz zdrowia ( NFZ ) jak również z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób niepełnosprawnych ( PEFRON ). Oba źródła mają własne wyodrębnione kryteria które należy wziąć pod uwagę podczas ewentualnej chęci skorzystania z dofinansowania.

Narodowy fundusz zdrowia przyznaje dofinansowanie do wózka inwalidzkiego tylko w związku ze stwierdzeniem trwałego ograniczenia samodzielnego chodzenia. W przypadku chęci skorzystania ze wspomnianej pomocy należy skontaktować się osobiście lub telefonicznie z przedstawicielami NFZ tam zostaną udzielone wszystkie potrzebne informacje.
W przypadku kiedy dofinansowanie z NFZ okaże się niewystarczające przysługuje też pomoc z PEFRONU. Również w przypadku chęci uzyskania dodatkowych informacji trzeba skontaktować się osobiście lub telefonicznie z przedstawicielami PEFRON

TO NIC TRUDNEGO!

Kryteria dofinansowań

KRYTERIA NFZ:  W przypadku dofinansowania z NFZ należy  jako pierwszy i najważniejszy krok uzyskać zlecenie na zakup produktu. Po czym zachęcamy do skontaktowania się z przedstawicielami NFZ by uzyskać dodatkowe informacje.

Kryteria PEFRON: Jeśli chodzi o dofinansowanie z PEFRONU należy uzyskać dokument który potwierdza niepełnosprawność, po czym obliczyć swój miesięczny dochód według wskazanych na stronie internetowej kryteriów. Po czym zachęcamy do skontaktowania się z przedstawicielami PEFRON by uzyskać dodatkowe informacje.

OBNIŻ KOSZTY NAWET O KILKA TYSIĘCY

Czy warto skorzystać?

Oczywiście, że warto! W przypadku osoby potrzebującej dla której koszt wózka jest zbyt duży dofinansowanie jest wspaniałą wiadomością. Warto poświecić trochę czasu by zająć się procedurami a już po chwili móc ułatwiać sobie życie każdego dnia nowym wózkiem.

Dla kogo?

Dla każdej osoby potrzebującej która wykaże zlecenie na zakup produktu lub w przypadku PEFRONU osoby która posiada dokument potwierdzający niepełnosprawność jak również wykaże odpowiedni według kryteriów dochód, ponieważ jest to bardzo ważne dla firmy która chce udzielić pomocy.